Xiaomi Kamera Ayarları

Xiaomi Kamera Ayarları, özellikle hemen hemen tüm telefon modellerinde sahip olduğu kamera ve özellikleri ile dikkat çeken bir marka olurken, Xiaomi marka telefonlarındaki kameradan en iyi şekilde yararlanabilmek için Xiaomi kamera ayarları hakkında bilgi sahibi olmak ve püf noktaları öğrenmek istemektedir.

YouTube video

Xiaomi Kamera Ayarları

İlk olarak en iyi fotoğraf kalitesi için cihazınızda otomatik olarak bulunan ama çoğu zaman cihaz tarafından etkinleştirilmeyen HDR özelliğini, yeterli ışık bulunan alanlarda manuel olarak zorlayarak fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Bir diğer önemli ayar ise AI’yı devre dışı bırakmaktır. Bu özelliği devre dışı bırakarak daha doğal bir fotoğraf görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Özellikle tam çözünürlükte fotoğraflar çekebilmek ve kameranın MP kapasitesini tamamen kullanabilmek için, fotoğraf ekranında “Daha Fazla” sekmesine dokunarak buradan kameranızın maksimum çözünürlüğünü aktif hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Xiaomi’nin sunduğu Pro modu ile kameranızdan en iyi şekilde yararlanarak detaylı bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Tüm bunlar sayesinde de Xiaomi en iyi kamera ayarları ile harika fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. Redmi kamera ayarları için de aynı adımları uygulayabilmeniz mümkündür.

Xiaomi Kamera Ayarları
Xiaomi Kamera Ayarları

Xiaomi Kamera Pro Mod Ayarları

Xiaomi kamera pro mod ayarları, özellikle kullanıcılarına oldukça detaylı bir düzenleme ve yönetim imkanı sunarken, Pro ayarları sayesinde kişiler tam olarak istedikleri o eşsiz görüntüyü yakalayabilmektedir. Özellikle Xiaomi kamera pro mod ayarları arasında şunlar yer almaktadır;

  • Odak
  • Beyaz dengesi
  • ISO
  • Pozlama
  • RAW formatında çekim
İlginizi Çekebilir;  WhatsApp Profilime Kim Baktı Ücretsiz

Yoruma kapalı.