İphone 7 Plus Ön Bellek Temizleme

iPhone 7 Plus ön bellek temizleme nasıl yapılır? iPhone 7 cihazlarda ön bellek temizleme zor gibi dursa da, adım adım ne yapacağınızı biliyorsanız oldukça kolaydır.  Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız temel olarak şöyledir:

 1. iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasına gidin
 2. Listeden Safari’yi seçin
 3. Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle için ilgili butonu bulun
 4. Tarayıcı önbelleğini temizlemek istediğinizi onaylayın
YouTube video

Böylece işlemler kısa sürede tamamlanabilir. Ancak Chrome kullanıyorsanız iPhone 7 Plus ön bellek temizleme adımları daha farklıdır. Bunun için de şu işlemler yapılabilir:

 1. Ayarlar’a dokunun
 2. Gizlilik ve Güvenlik’e gidin
 3. Tarama Verilerini Temizle’yi seçin
 4. Verilerin silineceği zamanı seçin. Tüm göz atma geçmişinizi silmek istiyorsanız Tüm Zamanlar’ı işaretleyin.
 5. Gözatma Geçmişiniz, Çerezler ve Site Verileriniz, Önbelleğe Alınmış Resimler ve Dosyalar, Kayıtlı Parolalar ve Otomatik Doldurma Verileri gibi silmek istediğiniz öğeleri gözden geçirin.
 6. Ekranın altındaki Tarama Verilerini Temizle’ye dokunarak onaylayın.
 7. Chrome önbelleğini sildiğinizde Bitti’ye dokunun

Bu adımları tek tek takip ederek, istediğiniz sonuçları hemen alabilirsiniz.

İphone 7 Plus Ön Bellek Temizleme
İphone 7 Plus Ön Bellek Temizleme

Önbellek Nedir ve Neden Temizlenmelidir?

Önbellek örneğin bir web sitesini en son ziyaret ettiğinizdeki bölümleri gibi bazı verilerin geçici olarak depolanmasıdır. Tarayıcı önbelleği tarayıcı oturumu sırasında o sayfayı bir sonraki ziyaretinizde tarayıcının daha hızlı çalışmasına yardımcı olmak için telefonunuzda depolanan bir web sitesindeki içeriktir.

Önbellek verileri cihazınızda depolama alanı kapladığından telefonunuzun tarama performansını yavaşlatabilir. Bu nedenle bunları düzenli olarak temizlemek önerilir. iPhone’unuzda ister Chrome, ister Safari veya diğer tarayıcıları kullanın, önbelleğiniz zamanla dijital yığın oluşturur. Önbelleğinizi temizlemek, tarayıcıya iOS 16.4’te bile web’de gezinmenizi hızlandırabilecek yeni bir başlangıç sağlar.

Bu nedenle iPhone 7 Plus kullanıyorsanız ve internette gezinme tecrübenizi nasıl geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız, iPhone 7 Plus ön bellek temizleme nasıl yapılır bilmek önerilir. Her ne kadar zor ve karmaşık gibi dursa da Safari ve Google Chrome için yukarıda anlattığımız şekilde, kolay ve hızlı biçimde yapılabilir. Ardından sadece internete girerek nasıl olduğunu görmek gerekir.

İlginizi Çekebilir;  İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Yoruma kapalı.