Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme nasıl yapılır? Günümüzde birçok insan telefonu ilk aldığında şarjın daha fazla gittiğini, ancak bir süre sonra kısa sürede tükenmeye başladığını fark edebilir. Bunun nedeni her zaman büyük bir merak oluşturur.

YouTube video

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

En büyük sebebi, pil sağlığının bozulmuş olmasıdır. Uzun yıllar kullanılan bir telefon, sık sık şarj edilmiştir. Bu da batarya performansını olumsuz bir şekilde etkiler. Eğer eski şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bataryayı yenilemeniz gerekir.

Ancak almadan önce pil sağlığının nasıl olduğu doğal olarak merak edilebilir. Her cihazda yapılması gereken işlemler değiştiğinden standart değildir.

Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme
Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

Xiaomi Pil Sağlığı Nasıl Öğrenilir?

Xiaomi pil sağlığı nasıl öğrenilir? Daha önce bilmeyenler her ne kadar zor olarak düşünse de aslında oldukça kolaydır. Sadece *#*#6485#*#* kodunu telefon uygulamasına doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Ancak Android 10 sürümü ve bazı cihazlarda çalışmayabilir.

Bunu sorguladıktan sonra MF_05, güncel pil kapasitesini gösterir. MF_06 ise fabrika değeri pil kapasitesini içerir. MB_00 kalan pil gücü, MB_06 pil sağlığı durumu, MF_02 tam döngü şarj sayısıdır.

Pil sağlığı yüzdesi alma ise MF_05 / mf_06 x 100 şeklindedir. Xiaomi pil sağlığı nasıl öğrenilir diyorsanız, sonuçlar buradan hızlı bir şekilde alınabilir. Örnek olarak MF_06 alanında 3400000 varsa, 3400 mAh değerine eşittir. Bu sayede Xiaomi telefon lar için sonuçlar kısa sürede alınabilir.

İlginizi Çekebilir;  YouTube Üzerinden Müzik İndirme Nasıl Yapılır?

Yoruma kapalı.