Türkiye’de Üretilen Bilgisayarlar

Türkiye’de üretilen bilgisayarlar, teknoloji sektörünün önemli bir alanını oluşturuyor. Ülkenin yerel firmaları ve uluslararası şirketlerin Türkiye’deki üretim tesisleri aracılığıyla birçok bilgisayarın üretimi gerçekleştiriliyor.

Özellikle bu ürünler, yerel talebi karşılamanın yanı sıra ihraç edilerek uluslararası pazarda da yer buluyor. Türkiye’de üretilen bilgisayarlar bu noktada pek çok kişi tarafından merak edilirken, Türkiye’de üretimi yapılan yerli ve yabancı pek çok bilgisayar markası bulunmaktadır.

YouTube video
Türkiye’de Üretilen Bilgisayarlar

Türkiye’de Üretilen Bilgisayarlar Hangileri?

Türkiye’de bilgisayar üretimi ve montajı kapsamında masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve sunucular gibi çeşitli ürünler bulunmaktadır. Tüm bu ürünler, Türkiye’nin teknoloji sektöründeki ilerlemesiyle paralel olarak sürekli olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Özellikle Türkiye’de yerli üretim bilgisayar olup olmadığı konusu pek çok kişi tarafından merak edilirken, Monster yerli bir laptop markası olarak ülkemizde ve dünyada önemli satış rakamlarına ulaşmaktadır.

Türkiye’de Üretilen Bilgisayar Markaları

Yerli üretim bilgisayarlar, yurt dışından ithal edilen bilgisayarlara göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Ayrıca yerli üretim bilgisayarlar, Türkiye’deki teknik servis ağları tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde tamir edilebilmektedir.

Bu nedenle de Türkiye’de üretilen bilgisayar markaları bilgisayar satın almak isteyen ve tercih edeceği marka konusunda tereddüt yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Türkiye’de üretilen bilgisayarlar arasında şunlar yer almaktadır.

  • Casper
  • Exper
  • Vestel
  • Monster

Türkiye’de Üretilen ve Montajlanan Bilgisayarlar

Birçok global markanın yanı sıra, yerli firmalar da üretimlerini Türkiye’ye taşıyarak hem istihdama katkıda bulunmakta hem de kullanıcıların daha uygun fiyatlı bilgisayarlara erişmesine imkan sağlamaktadır.

Türkiye’de üretilen ve montajlanan bilgisayarlar arasında şunlar yer almaktadır.

  • Casper
  • Excalibur
  • Monster
İlginizi Çekebilir;  Apple Seri Numarası Sorgulama
Türkiye’de Üretilen Bilgisayarlar
Türkiye’de Üretilen Bilgisayarlar

Casper

Casper, 1991 yılında kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve en köklü bilgisayar üreticilerinden biridir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Casper, oyun bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve monitörler gibi birçok farklı kategoride ürünler sunmaktadır.

Excalibur

Excalibur, Casper’ın oyun bilgisayarları markasıdır. Oyunculara özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı bilgisayarlar sunan Excalibur, farklı bütçelere ve ihtiyaçlara uygun geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Monster

Monster, 2000 yılında kurulmuş, Türkiye’nin önde gelen oyun bilgisayarları üreticilerinden biridir. Oyunculara ve yüksek performans arayan kullanıcılara özel olarak tasarlanmış bilgisayarlar sunan Monster, farklı bütçelere ve ihtiyaçlara uygun geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Yoruma kapalı.