Twitter Hassas İçerik Ayarı iPhone

Twitter hassas içerik ayarı iPhone cihazlarda nasıl yapılır? Twitter’da yeni olan kişiler bu ayarı nasıl aktif hale getirebileceğini sık sık sorar. Her ne kadar zor düşünülse de ne  yapacağınızı biliyorsanız oldukça kolaydır.

Twitter’da günümüzde küresel çapta milyonlarca üye vardır ve sayıları da her geçen gün artmaktadır. İnsanlar içerisinde yoğun bir şekilde fotoğraf, video ya da yazılı olarak paylaşım gerçekleştirir. Ancak her içerik herkesin görmesi için uygun değildir.

Twitter, kullanıcıların rahatsız edici veya uygunsuz olarak değerlendirilebilecek içeriği görüntülemeyi seçebilmeleri için bu seçeneği sunar. Eğer bu tür paylaşımları görmek istemiyorsanız, özelliği devre dışı bırakmak önerilir.

YouTube video

Adım Adım Hassas İçerik Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Twitter’a yeni kayıt olan kişiler hangi ayarı nasıl yapacağını sorabilir. En basit şey bile karmaşık ve zor gelebilmektedir. Twitter hassas içerik ayarı iPhone cihazlarda nasıl yapılır diyorsanız, aşağıdaki adımları tek tek inceleyerek yapabilirsiniz.

Bu özelliği sadece kendiniz için değil, çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Ebeveynesiniz ve çocuğunuzun Twitter’da hassas içerikleri görmemesini istiyorsanız devre içi alınabilir. Devreye alındıktan sonra hemen uygulamaya gireceği için oldukça pratiktir.

Twitter Ayarlarını Açın

Hassas içerik ayarını devreye almak için öncelikle iPhone cihazınızda Twitter uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapılır. Ardından da ana menüyü açmak için ekranın sol üst köşesindeki profil resminize dokunulur. Buradan “Ayarlar ve gizlilik”i seçilir.

Twitter Hassas İçerik Ayarı iPhone
Twitter Hassas İçerik Ayarı iPhone

Gizlilik ve Güvenlik Bölümü Ayarlarını Yapın

“Ayarlar ve gizlilik” menüsüne gelindiği zaman “Gizlilik ve güvenlik” ekranı açılır. Buradan sonra hesabın gizlilik ve güvenlik ayarlarını yapabileceğiniz bir sayfaya ulaşılır.

İlginizi Çekebilir;  Merkezi Sistem Uydu Diseqc Ayarları

Hassas İçeriği Etkinleştirin

Sayfa açıldığı zaman “Güvenlik” bölümüne gidilir. Buradan “Gördüğünüz içerik” başlığına bakılır.  “Hassas içerik içerebilecek medyayı görüntüle” yazan seçeneği açık hale getirilir. Ardından kaydetmeni yeterlidir ve özellik hemen devreye girer.

Eğer devre dışı bırakmak isterseniz bunun tam tersini yapma yeterlidir. Ancak bu durumda hassas içeriklerin görülebileceği unutulmamalıdır ve bunlar rahatsız edici olabilmektedir. Twitter hassas içerik ayarı iPhone üzerinden nasıl yapılır diyorsanız, cevabı da bu şekilde verilebilir.

Yoruma kapalı.