Merkezi Sistem Uydu Diseqc Ayarları

Merkezi sistem uydu diseqc ayarları yapmak için takip etmeniz gereken aşamalar oldukça kısa sürmektedir. Merkezi sistem uydu ayarları uzun süreli işlemler gibi görünse de aksine kolayca halledilebilmektedir. Diseqc ayarları yapmak için bu adımları takip edebilirsiniz;

  • Merkezi uydu sistemlerinde TÜRKSAT için genellikle ilk port tercih edilir yani diseqc 1 veya diseq A TÜRKSAT uydusundaki programları almamızı sağlayan bir sinyale sahiptir.
  • Bazı şirketler nadiren farklı bağlantı noktalarına kurulum yaptıklarından, diseqc 1(A) sinyalini alamıyorsanız başka bağlantı noktalarını denemeniz gerekebilir.

Merkezi Sistem Uydu Kanal Ayarlama

Merkezi uydu sistemi kanal ayarlama yapılırken eğer TV tek uydu sistemlerinden farklı olarak merkezi uydu sisteminde kurulu ise Diseqc ayarları yapılmalıdır. Bu, harici bir uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcısının menüsünden Diseqc ayarı ile ifade edilir; TV’ye yerleşik bağımsız bir yerleşik uydu TV kullanıyorsanız, bunu TV menüsünün Anten Ayarları bölümünde yapmanız gerekir.

YouTube video

Merkezi Sistem Uydu Kurulumu

Merkezi sistem uydu kurulumu merkezi sistem anteni bulunan ve uydu alıcısı bulunan kimselerin yapacağı işlemlerden biri olmaktadır. Merkezi sistem anteniniz ve uydu alıcınız varsa ve TV’nizi kurmak istiyorsanız, merkezi TV sistemi kurulumunu sadece birkaç adımda tamamlayabilirsiniz.

  • İlk olarak, anten parametreleri tanımlanmalıdır.
  • Anteni kurmadan uydu ile bağlantı kurmak mümkün değildir.
  • Antenini kurmak için TV’nizin aile menüsü seçeneğine gitmeniz ve buradan Anten Ayarları seçeneğini kullanarak işlemi başlatmanız gerekecektir.
  • Anten ayarlarını seçtikten sonra, seçeneklerden uyduyu seçmenizi isteyen bir mesaj görünecektir.
  • Uydu olarak Türksat 4A uydusunu seçmelisiniz.
  • Yanlış uydu seçimi yaparsanız cihazınızın düzgün çalışmayacağını unutmayınız.
  • Ardından karşınıza anten kurulum frekansları gelecek, tamam diyerek anten kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Son olarak merkezi TV’yi yapılandırırken menüye bastıktan sonra kanal ekleme seçeneği ile TV’yi yapılandırabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir;  Opera Gizlilik Modu
Merkezi Sistem Uydu Diseqc Ayarları
Merkezi Sistem Uydu Diseqc Ayarları

Merkezi bir televizyon sistemi, kullanıcıların uydu alıcısı gibi ek bir cihaza ihtiyaç duymadan televizyon kanallarını izlemelerini sağlamakla birlikte, ek bir abonelik ücreti ödemekten de kurtulmayı amaçlamaktadır.

Merkezi televizyon sistemleri, konut sitelerinden otel, hastane ve eğitim kurumları gibi ticari tesislere kadar geniş bir uygulama alanı oluşturmaktadır.

Yoruma kapalı.