Pc Minecraft Kasma Sorunu

Minecraft PC üzerinden en çok oynanan hayatta kalma temalı oyunlardan biridir. Her ne kadar sistem gereksinimleri yüksek olmasa da PC Minecraft kasma sorunu yaşayan kişiler vardır. Bu gibi durumlarda çözüm olarak ne yapılabileceği doğal bir soru işareti meydana getirir. Çünkü kasan oyunlar, zevk almanın da önüne geçer.

YouTube video

Video ayarlarını değiştirmek, bu durumda çözümlerinizden biridir. Video oyunlarını HD ayarlarında oynamak, sisteminizin RAM ve CPU’sunu boşaltabilir. Sonuç olarak oyun oynarken aşırı gecikme yaşayabilirsiniz. Optimum ayarlar bu durumda şöyle yapılabilir:

  1. Minecraft’ı çalıştırın
  2. Seçenekleri tıklayın
  3. Video Ayarları’na tıklayın

Ardından da karşınıza gelen seçenekler arasında Grafik – Hızlı, Pürüzsüz Aydınlatma – kapalı, 3D Anaglif  – kapalı, VSync – kapalı, sallanan bulutlar – kapalı, gibi düzenlemeler yapılmalıdır. Ardından tekrar oyuna girmek, çözüp çözmediğine bakmak gerekir.

Java’yı Öncelik Yapma

PC Minecraft kasma sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, Java öncelik yapılabilir. Minecraft, Java ile yazılmıştır ve oyunu oynarken Java Runtime Environment hızınızı etkileyebilir. Java’yı öncelik olarak ayarlamak gecikme sorunlarını azaltabilir. Bu gibi durumda çözüm şöyle bulunabilir:

  1. Windows’a tıklayın ve Görev Yöneticisi yazın
  2. Görev Yöneticisi’ni tıklayın ve Ayrıntılar’a gidin
  3. Java’da arama yapın, sağ tıklayın ve Önceliği Yüksek Olarak Ayarlayın

Bunu yaptıktan sonra oyuna girerek, çözüm olup olmadığına tekrar bakmak gerekir.

Pc Minecraft Kasma Sorunu
Pc Minecraft Kasma Sorunu

RAM Bellek Eklemek

RAM Bellek tüm oyunlarda önemlidir. Bu nedenle PC Minecraft kasma sorunu yaşıyorsanız RAM Bellek eklemek, sorunu çözmenize olanak tanıyabilir.

Minecraft için minimum RAM gereksinimleri 4 GB RAM’in yeterli olduğunu söylese de, bu size ideal bir Minecraft deneyimi sunmayabilir. Bunun dışında RAM kullanımını özellikle Minecraft için ayırabilirsiniz:

  1. Minecraft’ı çalıştırın
  2. Başlatma Seçenekleri, Gelişmiş Ayarlar  ve Yeni Ekle yolunu takip edin
  3. Bir ad ekleyin, ardından JVM bağımsız değişkenlerini tıklayın
  4. Xmx2G’yi Xmx4G/Xmx8G olarak değiştirin. Xmx2G, Xmx 2 gigabayt RAM anlamına gelir. 2, 4 veya 8 olarak değiştirme seçeneğine sahipsiniz. RAM payını değiştirdikten sonra Kaydet’e tıklayın.
İlginizi Çekebilir;  MTA Nasıl İndirilir?

Bununla birlikte cihazınızda kaç GB RAM bellek bulunuyorsa, ondan daha fazla eklenemeyeceği unutulmamalıdır.

Yoruma kapalı.