İphone Hoparlör Temizleme Sesi

Pek çok iphone kullanıcısını ilgilendiren sorunlardan biri de hoparlörler ile ilgili yaşanan sorunlardır. Iphone model cep telefonlarının alt kısmında yer alan hoparlör boşlukları çeşitli sebepler ile hasar görebilmektedir.

Bu sebepler arasında hoparlörlere su kaçması, hoparlörlere zamanla toz dolması gibi sebepler daha ön sıralarda yer almakta ve hoparlörlerin eski performansını kaybetmelerine neden olmaktadır.

İphone Hoparlör Temizleme Sesi
İphone Hoparlör Temizleme Sesi

Hoparlör temizleme iphone için yapılabilen bir uygulamadır. Iphone hoparlör temizleme sesi daha kaliteli duymaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de cep telefonlarının hoparlörlerinde sorun bulunan iphone kullanıcıları çeşitli yöntemlerle bu soruna çözüm arayışı içerisindedir.

İphone hoparlör testi yapılarak cep telefonunuzun hoparlörlerinde ne boyutta bir hasar oluştuğu anlaşılabilmektedir. Aslında bu testi kullanıcıların kendileri de yapabilmekte ve hoparlörlerin durumu ile ilgili fikir sahibi olabilmektedir.

YouTube video

Tüm cep telefonu modellerinde olduğu gibi iphone model cep telefonlarının da hoparlör ve şarj girişi bölümleri açıktır. Bu nedenle de yüksek miktarda toza ve kire maruz kaldıkları için zamanla bu boşluklar tıkanmaktadır.

Tıkanan hoparlör boşlukları ses kalitesinin düşmesine ve kötüleşmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda yapılacak telefon görüşmelerinde sesinizin karşı tarafa temiz ve net bir şekilde iletilmesini de etkilemektedir.

Hoparlör Temizleme İphone

İphone hoparlör temizleme özelliği bulunan telefon modellerinden bir tanesidir. Kullanıcılar çoğu zaman hoparlör temizleme işlemlerini kendileri yapmayı tercih ediyorlar. Bu işlem için kişilerin sık olarak kullandıkları aletler arasında diş fırçası, kürdan, iğne, çift taraflı bant ve basınçlı hava bulunmaktadır.

Hoparlör temizleme iphone için diş fırçası kullanılarak yapılabilmektedir. Herkesin kolaylıkla temin edebileceği bir ürün olan diş fırçaları hoparlör temizleme konusunda oldukça faydalıdır. Diş fırçası ile hoparlör temizliği yapmak isteyenlerin ilk olarak yumuşak kıllı bir diş fırçası tercih etmesi gereklidir.

İlginizi Çekebilir;  Fizy Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Daha sonra yavaş hareketlerle hoparlörlerin üzerinde diş fırçası gezdirilerek hoparlörlere dolan tozların çıkarılması sağlanır. Bu işlem oldukça basit ve kısa sürede yapılabilen bir işlemdir.

Ancak hoparlör temizleme işlemini bu alanda çalışan telefon tamircilerinin yapması çok daha sağlıklı olmaktadır. Kişilerin kendi yaptıkları hoparlör temizleme uygulamaları kullanılan alet ya da yanlış bir uygulama yapılması nedeni ile daha büyük hasar görebilmektedir.

Yoruma kapalı.