Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

Windowsu etkinleştirme yazısını kaldırmak yasal olan bir süreç değildir. Windows kullanmak istiyorsanız gerekli olan bir işlemdir. Windows etkinleştirme gereksinimi Microsoft’un Windows lisanslama politikasının bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve bu işletim sistemini kullanmak için bunu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Windows etkinleştirme işlemi yaparken doğru adımları takip etmeniz gerekmektedir.

En önemli adımlardan bir tane lisansın doğru bir şekilde satın almış olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda ise Microsoft destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Windows etkinleştirme yazısını kaldırmanızı kesinlikle önermiyoruz. Yasa dışı şekilde bunlar kaldırılmaktadır ama farklı problemler yaşanabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak önermiyoruz.

YouTube video

 Windows Etkinleştirme Yazısı Neden Çıkar?

 Windows etkinleştirme yazısı Windows orijinal kopyaları ile çalışmaktadır. Sahte kopyalar Microsoft tarafından yayınlanmış ve lisanslanmış raporlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda etkinleştirme yazısı özellikle Microsoft’un orijinal olup olmamasıyla alakalı olan bir konudur.

 Windows Etkinleştirme Olmasa Ne Olur?

 Windows etkinleştirme olmazsa işlem sistemini kullanmaya devam ettiğiniz takdirde belli sınırlamalar ve kısıtlamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada en önemli göze çarpan etkinleştirme uyarısını devamlı olarak karşınıza çıkmasından kaynaklanmaktadır. Etkinleştirme uyarısını engelleme gibi bir durumun söz konusu değildir. Windows tarafından gönderilmektedir. Windows etkinleştirme etse ne olur

Etkinleştirme uyarıları

 Windows etkinleştirme işlemleri tamamlanmadığı zaman belli aralıklarla ekranınızda etkinleştirme uyarıları görülmektedir. Özellikle bazı Windows etkinleştirme durumları bilgisayarın modelinin kaldırmaması sebebiyle de yüklenmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak üst tarafta her zaman böyle bir etkinleştirme uyarısı çıkmaktadır.

 Kısıtlı özellikler

 Etkinleştirilmemiş Windows işletim sistemi bazı özellikleri kısıtlayabilir ya da tamamen devre dışı bırakabilir. Bu da kişinin ve bu sistemi sağlıklı bir şekilde kullanmasının önüne geçmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Instagram Video Kalitesi Düşüyor
Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma
Windowsu Etkinleştirme Yazısını Kaldırma

 Güncelleme kısıtlamaları

 Etkinleştirilmemiş Windows işletim sistemi güncelleme almakta zorluk yaşayabilir ya da hiç güncelleme alamaz. Bu da güvenlik açısından hem riskleri hem de işletim sisteminin sağlıklı kullanılmaması gibi bir risk teşkil etmektedir.

 Lisans ihlalleri

 Etkinleştirilmemiş Windows işletim sistemi kullanmak lisans ihlali olarak kabul edilmektedir. Bu da karşımızda yasal suç olarak çıkmaktadır. Artık teknolojinin çok fazla hayatımıza girmesiyle birlikte lisans ihlali yapan kişilerde hemen tespit edilebilmektedir. Bu anlamda kişinin bir sıkıntı yaşamaması adına Windows etkinleştirme işlemini yapması gerekmektedir.

Yoruma kapalı.