İnstagram Hesap Nasıl Çalınır?

İnstagram Hesap Nasıl Çalınır? – Hackerlar, pek çok farklı yöntem ile İnstagram kullanıcılarını kandırarak veya kandırmalarına gerek kalmadan çeşitli yollarla hesaplarını çalarak ele geçirebilmektedir. Bu bağlamda özellikle kişiler de İnstagram hesaplarını çalınma şüphesinden korumak için İnstagram hesap nasıl çalınır? Sorusuna yanıt aramakta ve bu çalma yöntemlerini öğrenerek bunlara karşı dikkatli olmak istemektedir.

YouTube video

Günümüzde hiç beklenmedik bir şekilde ve yöntemler hackerlar İnstagram hesaplarını ele geçirmeye çalışabildiği için bu yöntemlere karşı hazırlıklı ve dikkatli olmak adına en çok uygulanan yöntemleri öğrenmek, İnstagram hesaplarını korumak isteyen kişiler için oldukça önemli olurken, bu bağlamda pek çok farklı hesap çalma yöntemi bulunmaktadır.

Görüntü tabanlı sosyal medya platformu Instagram, dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahiptir. Hizmet bu nedenle bilgisayar kullanıcıları için büyük bir hedeftir. Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan platformda hesaplar bazı yöntemler ile çalınabiliyor.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram’da hesap çalmak için en çok uygulanan yöntemler arasında şunlar yer almaktadır;

  • Hesap çalma girişiminde bulunuldu yöntemi
  • İnstagram telif hakkı uyarısı yöntemi
  • Linklerle sahte alışveriş sitesine yönlendirme
  • Linklerle dosya indirme sitelerine yönlendirme
  • Linklerle virüslü ve bilgileri ele geçiren sitelere yönlendirme
  • Başka bir çalıntı hesap ile kişilerle iletişime geçme

Hesap Çalma Girişiminde Bulunuldu Yöntemi

İnstagram hesaplarını ele geçirmek için bilgisayar korsanları tarafından en çok uygulanan yöntemlerin başında hesap çalma girişiminde bulunuldu yöntemi gelmektedir. Bu yöntem ile bilgisayar korsanları, kişilerin hesaplarına İnstagram’ın resmi hesabı görünümündeki fake bir hesapla mesaj atıyor ve kullanıcılara hesaplarının çalınmaya çalışıldığını, bu yüzden de hemen hesap bilgilerini ve şifreleri değiştirmeleri gerektiği tarzında bir DM atılıyor.

İlginizi Çekebilir;  Xiaomi Kamera Ayarları

Yine aynı şekilde Instagram hesabının bağlı olduğu e-posta adresine bir e-posta da gönderilebiliyor. Bu mesaj veya e-posta gönderiminde bir link bulunuyor ve linkte bulunan bağlantıya tıklayan kişiler, aslında kötü amaçlı bir web sitesine yönlendiriliyor ve burada kişilerin Instagram bilgileri ile giriş yapması ve şifresini değiştirmesi halinde bu sitede yazılan tüm bilgiler korsanların eline geçiyor.

İnstagram Hesap Nasıl Çalınır
İnstagram Hesap Nasıl Çalınır

Bu sayede de hesaplarının çalındığı veya çalma girişiminde bulunulduğu tarzında bir mesaj ile kişilerin gerçekten de hesaplarını çalabiliyorlar. Özellikle en çok denenen yöntemlerden biri olduğu için kişilerin bu mesajları dikkate almaması ve resmi bir mesaj olup olmadığını incelemesi gerekiyor.

Instagram Telif Hakkı Uyarısı Yöntemi

Instagram telif hakkı uyarısı yöntemi ise tıpkı hesap çalındı uyarısı yöntemi gibi Instagram kullanıcılarını kandırarak hesapların ele geçirilmeye çalışıldığı en yaygın yöntemlerden biridir. Bu yöntemle bilgisayar korsanları, kişilerin hesaplarındaki bir paylaşım nedeniyle Instagram’ın telif hakkı uyarısı gönderdiği mesaj veya e-posta yoluyla gönderilerek buna itiraz etmek için kişiler bir bağlantı ile kötü amaçlı bir web sitesine gönderiliyor ve burada girilen tüm Instagram hesap bilgileri korsanların eline geçiyor. Bu konuda da kişilerin oldukça dikkatli olması gerekiyor.

Yoruma kapalı.