Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kahramankart Bakiye Sorgulama – Kahramanmaraş şehrinin ulaşım kartı olan KahramanKart, ÖHO ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan bir şehir içi ulaşım kartıdır. Kahramanmaraş sakinleri, bu akıllı kartlar ile hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde şehir içerisinde ulaşım sağlayabilmektedir.

YouTube video

Kahramankart sahipleri, kartlarında ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için nasıl Kahramankart bakiye sorgulama yapabileceklerini oldukça merak etmektedir. Kişiler, bunun için Kahramankart resmi web sitesi üzerinden Online Bakiye Sorgulama sayfasına giriş yaparak, buradan oldukça kolay bir şekilde kart bakiye sorgulama işlemi yapabilmektedir.

Bunun için de, KahramanKart Online Bakiye Sorgulama sayfasında ilgili alana sahip oldukları Kahramankart’ın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasının son 8 hanesini yazdıktan sonra “Sorgula” seçeneğine basarak kart bakiyelerini anında görebilmektedir.

Kahramankart Online Bakiye Yükleme

Kahramanmaraşlılar, sahip oldukları KahramanKart’larının bakiyesinin bitmesi veya azalması durumunda bu kartlarına pek çok farklı yöntem ile oldukça kolay bir şekilde bakiye yüklemesi gerçekleştirebilmektedir.

Kahramankart online bakiye yükleme işlemi için kişiler, KahramanKart mobil uygulaması üzerinden “Online Yükleme” butonuna basarak yüklemelerini kredi kartları ile kolayca gerçekleştirebilmektedir. Kahramankart bakiye yükle kredi kartı ile şu adımlarla online olarak yüklenebilmektedir;

  • İlk olarak kişiler, mobil uygulama veya web sitesi üzerinden “Online Yükleme” butonuna basmalıdır.
  • Ardından ilgili sayfada yer alan bölümde KahramanKart bilgileri girilmelidir.
  • Daha sonra kredi kartı bilgileri ve telefon numarası da ilgili bölümlere girilmelidir.
  • Son olarak kaç TL’lik bir bakiye yüklemek istediğinizi seçerek kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

KahramanKart için kişiler, aynı zamanda sanal kart ile de dolum yapabilmektedir. Bunun için KahramanKart uygulamasına üye girişi yapan kişiler, “Kart Ekle” butonuna basarak sisteme kartlarını yükledikten sonra sanal karttaki para ile “Bakiye Yükle” butonuna basılarak dolum gerçekleştirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Youtube Kim İcat Etti?
Kahramankart Bakiye Sorgulama
Kahramankart Bakiye Sorgulama

Son olarak, KahramanKart için kişiler, SMS yoluyla da kartlarına bakiye dolumu yapabilmektedir. KahramanKart bakiye yükle SMS yolu ile dolum gerçekleştirmek içinse kişiler şu adımları gerçekleştirmelidir;

  • Kişiler, aralarında birer boşluk bırakarak MARAS, KAHRAMANKART NUMARASI, Kartın arkasında yer alan numaranın son 2 hanesinden önceki 4 rakam ve son olarak yüklemek istedikleri tutarı yazmalıdır. (Hepsinde aralarda boşluk bırakılması gerekmektedir.)
  • Daha sonra bu mesajı 3544’e SMS olarak göndermelidir.
  • Bu işlemin ardından çok kısa bir sürede bakiye dolumu gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Kahramankart Öğrenci Ne Kadar?

Kahramankart öğrenci ne kadar? Sorusu, Belediye’ye bağlı tüm şehir içi toplu ulaşım araçları için kullanılan ve diğer toplu taşıma araçlarına göre daha uyguna gelen Kahramankart için öğrenciler tarafından oldukça merak edilen bir sorudur.

Öğrenciler için KahramanKart satın alma bedeli 20 TL olurken, öğrencilerin bu kart ile ödedikleri ücret, tarifeye göre değişiklik göstermekle birlikte şöyledir;

  • Merkez Tarife Öğrenci Ücreti: 3,50 TL
  • Elbistan Tarife Öğrenci Ücreti: 3,25 TL
  • Afşin Tarife Öğrenci Ücreti: 3,25 TL

Yoruma kapalı.