Okul İnterneti Vpn

Okul interneti vpn ile ilgili olarak bir araştırma yapmakta olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’na ait internet sunucusuna bağlanmak için bir takım arama kriterleri oluşturuyor. Okul internetine nasıl bağlanırım? Okulda nasıl internete girerim ya da okulun internetinde tüm sitelere girilir mi… Gibi bir takım sorunlar ile sık sık karşı karşıya kalmaktayız.

Okul interneti için VPN ayarları özel olarak tasarlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimleri açısından ve de herhangi bir sorun yaşanmaması açısından bu internet erişiminin son derece korunaklı bir hale gelmiş olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Okul İnterneti Vpn
Okul İnterneti Vpn

Okul İnterneti Nedir?

Okul interneti nedir diye bir tanım yapmak gerekirse okulda kullanılan internet sistemi ile ilgili olarak bir takım önlemler alındığından söz etmek gerekir. Okuldaki internetin erişimi bilinçli bir şekilde sınırlanmıştır. Öğrenciler genel olarak okulun şartlarını kullanmak suretiyle internet erişimini okullarda yer alan bilgisayar laboratuvarından kullanabilir. Buradan da girilebilen ve girilemeyen bir takım internet siteleri söz konusu olacaktır.

Okul İnternetine Telefondan Nasıl Bağlanılır?

Okul internetine telefondan nasıl bağlanılır? Okulların interneti MEB’e bağlı olduğu için belli bir portal üzerinden bağlantı sağlamak mümkün olacaktır. Bu da zaten MEB için özel tasarlanmış olan bir portaldır. İlk önce bu internete bağlanmak istediğiniz zaman karşınıza MEB portalı çıkar. Bu zaten bir giriş anlamına gelir. Direkt olarak bir öğrencinin bu internete giriş yapabilmesi için ilk önce portaldaki şifreyi bilmesi gerekli olacaktır. Tabii ki bir de TC kimlik numarası gibi bir takım bilgiler de gerekli olabilir.

Telefondan okul internetine bağlanma amacıyla bir giriş yapmak için cihazın VİFİ’sini açmank gerekir. VİFİ şifresi girilerek bu erişime devam edilir. Ancak direkt olarak şifresiz bir şekilde de giriş yapılırsa kısıtlı bir erişim söz konusu olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Sosyal Büyüme Nedir?

Okul İnternetinden Hangi Sitelere Girilmez?

Okul internetinden hangi sitelere girilmez diye soran öğrenci ve veliler için cevap vermek gerekirse öncelikle Türkiye’de yasaklı olan sitelere erişmenin mümkün olamadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte sosyal medya hesaplarına da girilemez.

Yoruma kapalı.