Opera Gizlilik Modu

Opera gizlilik modu nedir ve ne işe yarar? Opera ya da Google Chrome gibi tarayıcılar, internete bağlanmayı mümkün hale getirir. Bunların her birinde pek çok dahili özellik vardır. Ayrıca özel çok sayıda eklenti de sunulur.

YouTube video
Opera Gizlilik Modu

Bu özelliklerden bir tanesi de gizli moddur. Bu pek çok tarayıcı içinde yer alan dahili bir özelliktir. Bu tamamen farklı ve gizli, özel bir sekme çıkarır. Eğer girdiğiniz geçmişin çıkmasını istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir çözümdür.

Zira tarayıcılar normalde tüm girişleri kayıt eder. Her ne kadar rahat bir şekilde silinebilse de bununla zaman kaybetmek istemeyenler de vardır. Gizlilik modu bu bakımdan oldukça avantajlıdır.

Opera da gizlilik moduna sahipti. Eğer bunu açmak istiyorsanız sadece normal bir şekilde girdikten sonra, menü seçeneklerinden yeni özel pencere üzerine tıklamak gerekir. Böylece hemen, farklı bir işlem yapmadan sekme açılır.

Bunun dışında control + shift + N tuşlarına da aynı anda basarsanız kısayoldan aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Böylece Opera gizlilik modu hemen kullanılmaya başlayabilir.

Opera Gizlilik Modu

Opera Gizlilik Modu Ne İşe Yarar?

Gizlilik modu pek çok işleve sahiptir. Bu nedenle girişi kayıt altına almak tek seçenek değildir. Bunun dışında hiçbir şifreyi de kaydetmez.

Eğer bilgisayarınızı bir arkadaşınız kullanacaksa, bu durum tüm şifrelerinizi görebileceği, sosyal medya hesaplarınıza girebileceği, maillerinize bakabileceği anlamına gelir. Bu da kimse tarafından istenmez. Opera gizlilik modu aktif edilirse bu duruma kısa sürede çözüm bulunabilir.

İlginizi Çekebilir;  Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yoruma kapalı.