Macbook Uygulama Kaldırma

Macbook uygulama kaldırma yollarından biri de Finder giriş yapmak olacaktır. Böylelikle Finder üzerinden dilediğiniz uygulamaları dakikalar içerisinde herhangi bir sorun yaşamadan kaldırabilirsiniz. Macbook uygulamaları silmek istediğiniz durumlarda Finder’ı kullanmak mantıklı çözüm yollarından biri olacağı unutulmamalıdır. Uygulama kaldırma isteyen Macbook kullanıcıları o zaman sırasıyla şöyle bir adımda bulunmaları gerekir;

Macbook Uygulama Kaldırma
Macbook Uygulama Kaldırma
  • İlk yapılacak işlemlerden biri de uygulamayı çöp sepetine sürüklemek olacaktır
  • Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçerek dosya ve hemen ardından çöp kısmına sürükle bırak yapmalısınız
  • Bir başka uygulama kaldırma çözüm yollarından biri de uygulamayı seçtikten sonra klavyeniz aracılığı ile komut- delete yapmanız olacaktır.

Görüldüğü üzere Macbook uygulama kaldırmanın bir hayli kolay olmasından dolayı son dönemde pek çok kullanıcılarda silmek istedikleri bir program olduğu anlarda bu gibi yollara başvuruyor.

Macbook Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Macbook kullanıcıları uygulama kapatmak isteyebilir. Fakat uygulama kapatma nasıl yapılacağı konusunda yeterli bir bilgiye sahip olmayabilir. Fakat MAC kullanıcıları artık cihazları üzerinden ne yapmak istiyor olursa olsun bundan sonra sorun yaşamayacak. Tam aksine en hızlı şekilde uygulamaların kaldırılmasını sağlamaya başlamış olacaktır. Option, komut- esc gibi tuşları kullanarak uygulamaların çok kolay şekilde kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ekranınızın sağ alt kısmından çıkış yaparak, uygulamayı kapatabilirsiniz. Uygulamayı zorla durdur bölümü aracılığı ile aktif şekilde çalışma halinde olan uygulamalar varsa kapatılmasını sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Bilgisayardan Mac Uygulamaları Silme

Bilgisayardan da Mac uygulamaları silmek istendiği durumlar söz konusu olabiliyor. O zaman yapılması gereken en iyi çözüm yollarından biri nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmeniz olacaktır. Her ne kadar bilgisayar üzerinden uygulama silecek olsanız bile izleyecek olduğunuz adımların bir hayli pratik olduğu unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir;  Zyxel Modem Kurulumu

Bilgisayardan MAC uygulamaları silme için neler yapılmalıdır diye sorgulayan kullanıcılar için şunların yerine getirilmesi gerekir;

  • Finder açıldıktan sonra mavi yüz şekline benzeyen kısma tıklama yapmalısınız
  • Uygulama tıklama yaptıktan sonra sol bölümde yer alan klasörü açmalısınız
  • Bu bölümde pek çok programların yer aldığını göreceksiniz. Hangi programların kaldırılmasını istiyorsanız üzerine tıklayarak program kaldır işaretine tıklayın.

Yoruma kapalı.