Xiaomi Pin Kodu Kaldırma 

Xiaomi pin kodu kaldırma işlemi hangi adımlar ile yapılmaktadır, değiştirmek için hangi menülere girilmesi gerekmektedir eğer birçok adıma dikkat edilirse çok rahat bir şekilde uygulanmaktadır. Xiaomi markasına ait telefonlarda SIM PIN kodu değiştirebilmek için ilk olarak android olan cihazlara göre biraz daha karmaşık bir yapıda olduğunu bilmek gerekir. Bir adım daha karmaşık bir işlem olsa bile asla zor bir işlem olmaz. Yine telefonlara ait olan ayarlar kısmından birkaç adımın takip edilmesi ardından sonuçlara erişilmektedir.

MIUI 12 ya da MIUI 11 cihazların yanı sıra Redmi ya da Xiaomi modelleri içerisinde bu işlem uygulaması yapılacak olursa SıM kartların kodları rahat bir şekilde kaldırılmaktadır.

Xiaomi SIM PIN Değiştirme

Xiaomi SIM PIN değiştirme adımları için yapılması gereken birçok adım vardır. Bu adımlar; Poco ile Redmi modellerinde geçerli olmaktadır. Yapılması gerekenler;

  1. Telefonları uyandırmak ve ayarlar kısmına girmek
  2. Şifreler ile güvenlik alanlarına geçiş yapmak
  3. Gizlilik kısmını seçmek
  4. Ekranda yer alan sim kilidi kısmına tıklamak
  5. SIM kart pin kodunu değiştir kısmına tıklamak
  6. Önceden belirlenen pin kodunu girmek
  7. Yeni pin kodu belirlemek

Yukarıda yer alan adımları sırası ile takip etmek aslında istenilen sonuçlar için yeterli olmaktadır. Yine aynı menü aracılığı ile SİM kilitlerini tamamen kaldırma adımları seçilebilmektedir. Kilit kaldırma taleplerini seçmek yeterli olmaktadır. Böyle anlarda telefon açıldığı ilk süreçlerde en ufak bir şifre sorulması gibi durum söz konusu olmayacaktır.

Xiaomi pin kaldırma işlemleri sırasında yukarıdaki adımlar sırası ile yeterli olmaktadır. Fakat güvenlik ile ilgili olarak farklı riskleri beraberinde barındırabilmektedir. Özellikle ekran kilitleri ya da kilit ekranlarında en ufak bir şifre kullanmayan kişiler ciddi bir güvenlik sorunları meydana gelebilir. Bu yüzden de sim pin kilidi kaldırılması pek önerilen bir durum vardır.

İlginizi Çekebilir;  WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir?

Xiaomi sim pin kilidi güvenlik açısından da oldukça etkili bir yöntem olacağı için kişilerin kaldırmalarından ziyade cihazlarında kilit olmayan kişilerin dahi kullanması için önerilen konular arasında yer almaktadır.

Yoruma kapalı.