Xiaomi Ekran Yansıtma

Xiaomi ekran yansıtma televizyonlardan bilgisayarlara nasıl yapılır gibi birçok soru merak edilmektedir. Xiaomi markasına ait birçok akıllı telefon kullanıcısı Mi PC Sutie uygulamasında aldıkları yardım ile telefon ekranlarını bilgisayarlarına rahat bir şekilde yansıtabilirler.

Gelişen ve gelişmekte olan televizyon teknolojileri aracılığı ile kullanıcılar artık telefonlarında olan ekranları televizyonlarına da rahat bir şekilde yansıtma işlemlerini yapabilmektedir. Bu telefonlar sayesinde oyun oynamadan film ya da dizi izlemeye kadar birçok farklı yöntem ya da uygulamalar sayesinde TV ekranlarına bakabilecek olduğumuz anlamına gelmektedir.

Bu özelliklerin en ilgi çekici yönlerinden bir tanesi de internet bağlantısı olmasının şart olmamasıdır. İnternet bağlantıları yer almadan ekranlar TV ekranlarına yansıtılabilecek olduğu gibi bu uygulamalara gelerek Xiaomi telefonlar üzerinden göz atılması yeterli olmaktadır. Ekran yansıtma adımları kullanılmadan önce cihazların Miracast indirilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Bir yandan da TV ekran yansıtma desteklerinin bulunması şartı vardır.

Ekrana Yansıtma Nasıl Yapılır?

Xiaomi telefonları ekrana yansıtma nasıl yapılır birçok cihaz kullanıcısının merak ettiği bir durumdur. PC Suite bu noktada en çok öne çıkan adımlardan birisi olmaktadır. Bu uygulamaları cihazlara indirmek yeterli olmaktadır.

Söz konusu olan özellik ilk olarak MIUI 10 telefonları ile gelirken MIUI11 için de optimize edilerek yeniden sunuldu. Bu özellik kullanılarak ekranlarda yer alan içerikleri TV ya da PC gibi hariç olan birçok monitöre de bağlamak kolay bir adım olmaktadır. MIUI 11 kullanıcılar için üç farklı özellik sunar. Bunlar;

  1. Pencereyi küçültme; Telefonların bir diğer özelliklerinin kullanılması için pencere küçültme adımları uygulanır.
  2. Ekran kapatma; Yansıtma cihazların ekranları kapansa bile devam etmektedir. Böylece güç tüketimleri en aza inmektedir.
  3. Özel ögeleri gizleme; Harici olan monitör üzerinde bildirim, gelen arama ya da birçok özel ögeler gösterilmez.
İlginizi Çekebilir;  Kulaklık Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bağlamak için birkaç farklı adım yer alabileceği gibi birçok farklı özelliklerin de öne çıkmasından ötürü Xiaomi ekran bağlama nasıl yapılır gibi konular merak edilmektedir. Birçok adım ile insanlar daha rahat bir izleme keyfi elde edebilmektedir.

Yoruma kapalı.