Xbox Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Xbox bilindiği üzere oyun konsolu ve bu konsola sahip olmak isteyen birçok oyuncu var. Oyuncular konsolu aldıktan sonra üyelik işlemini gerçekleştirerek istedikleri oyunu rahatlıkla oynayabiliyorlar. Oyuncular için konuşacak olursak bu piyasa da oyun oynayabilecek iki platform mevcut. Birincisi PC diğeri ise konsol’dur.  Son zamanlarda ise daha fazla oyun platformlarının devreye girmiş olması, cep telefonlarının fazlaca kullanımı ve gelişmiş bilgisayarlar sayesinde bazı oyuncular Xbox üyelik iptali yaptırmak isteyebiliyor. Bu makalemizde Xbox üyelik iptali nasıl yapılır? Sorusunu okuyucularımız için anlatalım istedik.

Xbox Üyelik İptali

Xbox üyelik iptali aslında kolayca yapılabilecek bir işlemdir. Bunun için de aşağıdaki yolu devam ettirmeniz gerekiyor. Ancak oyuncuların iptal ettirmedeki sebeplerini de iyi düşünmesi gerektiğini öneririz.

account.microsoft.com üzerinden hesabınıza giriş yapın.

Hesabınızda yer alan Hizmetler ve abonelikler sayfasına gidin.

İptal etmek istediğiniz üyeliğinizin yanında yer alan Yönet seçeneğine tıklayın.

Sonrasında karşınıza Ödeme ayarlarının yer aldığı sayfa çıkacaktır. Burada İptal et seçeneğini seçin.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza iki seçenek çıkacak bunlar;

Bu seçeneklerden ilki: Aboneliğim için bir daha ücret alma Bu seçenek üyeliğinizin dönem sonu itibariyle bitirir ve hizmet sona erer.

Bu seçenek her zaman çıkmayabilir çıkarsa: Şimdi sonlandır ve para iadesi al Eğer bu seçenek karşınıza çıkmışsa anında üyeliğinizi bitirebilir ve ücret iadesi alabilirsiniz.

Xbox iptali yapmanın başka bir yolu daha fazla. Bu yolun amacı ise tekrar eden üyelik ücretlerinin durdurulmasını sağlamaktır.

account.microsoft.com üzerinden hesabınıza giriş yapın.

Hesabınızda yer alan Hizmetler ve abonelikler sayfasına gidin.

İptal etmek istediğiniz üyeliğinizin yanında yer alan Yönet seçeneğine tıklayın.

Ardından tekrarlanan ödeme bilgilerin yer aldığı seçeneğin hemen yanındaki Değiştir butonuna tıklayın.

İlginizi Çekebilir;  Pubg Yeni Sezon Ne Zaman?

Yinelenen Faturalandırmayı kapat işaretlemesi yapın.

Sonrasında Xbox Üyelik İptali işlemini onaylayın.

Üyeliğinizi iptal ettirdikten sonra ise tam olarak üyeliğinizin süresi bitene kadar Game Pass üzerinden oyun oynamaya devam edebilirsiniz. İptal sonrasında üyelik sürenizin bitiminde kendiliğinden durdurulacaktır.

Yoruma kapalı.