WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

 WhatsApp kamera ayarları nasıl yapılır konusu ile ilgili olarak ilk başta yapmanız gereken şeyi adım adım anlatacağız. Aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek WhatsApp kameranızı son derece kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz;

  •  Ana ekran üzerinden ayarlar bölümüne geçin
  •  Uygulamalar kısmından WhatsApp’ı bulun ya da arama kısmına yazın
  •  Uygulama yöneticisine Giriş yapın
  •  Uygulama kısmından WhatsApp simgesine dokunun
  •  Mikrofon ve kamera izinlerini vermek üzere etkinleştirin
WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?
WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

 WhatsApp uygulaması üzerinden kamerayı ve mikrofonu kullanmak üzere iki ayarı da aynı anda yapma şansınız olacaktır. Çünkü bunlar ayrılmaz ikili olarak bir görüşmenin temel unsurlarını meydana getiren en önemli temsilcilerdir. Ancak WhatsApp’ı ilk yüklediğiniz zaman hiçbir şekilde bu uygulamada görüşme sağlamanız mümkün olamaz çünkü bu noktada kamera ve mikrofon ile ilgili olarak bir takım izinler verilmemiş demektir.

 WhatsApp Kamera Ayarı Ne İşe Yarar?

 WhatsApp kamera ayarı ne işe yarar diye soracak olursanız bu noktada WhatsApp kamera ayarının sağlıklı bir görüşme sağlamak açısından son derece büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Aynı şekilde mikrofon ayarından da söz etmek gerekirse sesin karşı tarafa gitmesi ve karşı taraftan hoparlör aracılığıyla ses gelmesi için kamera, mikrofon ve hoparlör gibi bir takım donanımların son derece büyük bir etkisi olacaktır.

 Görüntülü bir konuşmayı WhatsApp üzerinden son derece basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz ve bunun için kameranızın bütün izinlerinin verilmiş olması gerekir. Google aracılığıyla kamera kullanma konusunda cihazınıza izin verdiğiniz anlamına gelen bu işlem sonucunda görüntülü bir şekilde WhatsApp araması yapma şansına sahip olacaksınız. Aksi takdirde WhatsApp görüşmeleri sırasında görüntülü arama yapıldığı zaman kameranızın aktif olmaması nedeniyle karşı tarafın sizi görmesi mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir;  Prodüksiyon Nedir?

 WhatsApp kamerası sayesinde aynı zamanda grup aramaları yapabilir ve son derece kolay bir şekilde karşı tarafı görme şansı sağlayabilirsiniz.

 WhatsApp Kamera Neden Bulanık?

 WhatsApp kamera neden bulanık diye merak ediyorsanız bu noktada SD kartınızla ilgili bir temassızlık yaşanıyor olabilir. Eğer ki fotoğraf silinmişse bulanık bir şekilde görüntülenir ve tekrar geri yüklemediğiniz sürece cep telefonunuzda bulunamaz.

Yoruma kapalı.