Whatsapp Durum Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp durum gizlendiğini nasıl anlarım sorusu, birilerinin kendilerinden durumları gizlediğinden şüphelenen kişilerin sıkça araştırdıkları konular arasında yer alır. Bunu öğrenmenin çeşitli yolları bulunur. Whatsapp kullanıcıları, bu yolları denedikleri zaman birilerin kendilerinden durumlarını gizleyip gizlemediklerini öğrenebilirler. Böylelikle de bu kişiler ile iletişimlerine göre aralarındaki mesafeyi sorgulayabilirler.

Whatsapp uygulaması içerisinde paylaşılan durumları, belirli kişilerden gizleme özelliği bulunur. Kullanıcılar paylaşacakları durumları istedikleri kişilerden gizleyebilirler. Bu noktada insanlar, kişilerinin durumları kendilerine gizleyip gizlemediklerini de öğrenebilirler. Buna bakmanın yolunu öğrenen kişiler, sadece birkaç dakikalarını ayırmalarının ardından kimlerin kendilerinden durumları gizlediklerini öğrenme imkanını da elde edebilirler. Bunu öğrenmek isteyen kişiler, başka kişilerin hesapları üzerinden kontrol edebilirler.

Whatsapp Duruma Gizliden Nasıl Bakılır?

Durumların gizlenip gizlenmediğini anlamak kadar Whatsapp duruma gizliden nasıl bakılır sorusu da merak edilen sorular arasında yer alır. Bunu yapmak son derecede basittir. Eğer birinin durumuna gizli şekilde bakmak istiyorsanız bunun için okundu bilginizi kapatmanız yeterli olur. Okundu bilginizi kapatarak atılan durumları izlerseniz karşı taraf bunu göremez. Ancak bunun için dikkat edilmesi gereken bir durum bulunur. Eğer durum kaldığı süre boyunca okundu bilginizi kapalı tutmaz ve yeniden açarsanız durumu izlediğiniz karşı taraf tarafından görülecektir. Bunun için de okundu bilginizi kapatmanız ardından durum süresi bitene kadar gizli kalmaz adına geri açmamanız gerekir. Whatsapp okundu bilgisini kapatmak için;

  1. Ayarlar bölümüne gelmek
  2. Gizlilik alanını açmak
  3. Okundu bilgisini kapat butonuna tıklamak gerekir.

Whatsapp’ta Kişiye Özel Durum Anlaşılır mı?

Sadece belirli bir kişiye ya da kişilere özel durum paylaşma özelliği konusunda ise en çok Whatsapp’ta kişiye özel durum anlaşılır mı sorusu sıkça merak edilir. Kullanıcılar, durum ayarları alanına geldikleri zaman durumlarını sadece belirli kişiler ile paylaşma imkanından faydalanabilirler. Bu özellikten faydalanan kullanıcıların kesinlikle endişe duymalarına gerek bulunmaz. Çünkü durum paylaşılan kişiler tarafından bu durumun anlaşılması mümkün değildir. Kullanıcılar diledikleri gibi sadece seçtikleri kişilere durumlarını açabilirler. Bu özellikten de tamamı ile gizli bir şekilde faydalanabilirler.

İlginizi Çekebilir;  Trendyol Uygulaması Açılmıyor

Yoruma kapalı.