Telefondan Video Düzenleme Uygulamaları

Telefonlar artık günlük hayatımızda vazgeçilmez bir araç haline geldi. Özellikle son yıllarda, telefonların kameraları da gelişti ve yüksek kaliteli videolar çekebiliyoruz. Ancak, birçok insan bu videoları düzenlemek için bilgisayar kullanmak zorunda kalmadan telefonlarında birçok video düzenleme uygulaması kullanıyor.

Bu yazımızda telefondan video düzenleme uygulamaları içerisinde yer alan en popüler uygulamalardan bazılarını inceleyeceğiz.

  • Adobe Premiere Rush
  • iMovie
  • Quik
  • InShot
Telefondan Video Düzenleme Uygulamaları
Telefondan Video Düzenleme Uygulamaları

Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush, profesyonel düzenleme araçlarını telefonunuzda kullanmanıza olanak tanır. Bu uygulama ile videolarınıza filtreler ekleyebilir, kırpabilir, kesip biçebilir ve ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, projelerinizi buluta kaydederek bilgisayarınızla senkronize edebilirsiniz.

iMovie

iMovie, Apple tarafından geliştirilen bir video düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama, basit bir arayüzle birçok temel düzenleme işlevi sunar. Videolarınıza filtreler, geçişler, müzik ve metin ekleyebilirsiniz.

Quik

Android video düzenleme ücretsiz olarak tercih edilebilecek Quik, GoPro tarafından geliştirilen bir video düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama, videolarınızı otomatik olarak kırpabilir ve filtreler ve müzik ekleyebilir. Ayrıca, videolarınızı hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz.

InShot

En iyi edit uygulamaları içerisinde yer alan InShot, birçok farklı düzenleme özelliği sunan bir video düzenleme uygulamasıdır. Videolarınıza müzik, ses efektleri, metin ve çeşitli efektler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı kırpabilir, kesip biçebilir ve hızlandırabilirsiniz.

Shotcut

Shotcut, açık kaynak kodlu bir video düzenleme yazılımıdır. Hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için kullanılabilir. Shotcut, basit bir arayüze sahiptir ve kullanıcı dostudur, bu nedenle hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Shotcut, birçok temel düzenleme işlevi sunar. Videolarınızı kırpabilir, kesip biçebilir, filtreler ve efektler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, ses seviyelerini ayarlayabilir, müzik ve ses efektleri ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Papara Hesap Kiralama Cezası

Horizon Camera App

Horizon Camera, Android ve iOS cihazlar için bir video çekme uygulamasıdır. En iyi video düzenleme programı olarak kabul edilen bu uygulama, dikey olarak çekilen videoların yatay olarak çevrilmesini sağlar. Bu, birçok kullanıcının dikey olarak çektiği videoların sosyal medyada yatay olarak paylaşılabileceği anlamına gelir.

Horizon Camera, kullanıcıların videolarını sabit bir açıda tutmasını sağlar. Bu, kullanıcıların videolarını yatay olarak çekmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uygulama, kullanıcıların farklı çekim modları seçmelerine olanak tanır, böylece kullanıcılar videolarını normal, panorama veya balık gözü modunda çekebilirler.

Yoruma kapalı.