Reels Videosu Nasıl Çekilir?

Reels videosu nasıl çekilir pek çok İnstagram kullanıcısının merak ettikleri konular arasında yer alır. Bu mecra içerisinde yer alırken kaliteli paylaşımlar yapmak isteyen kullanıcılar, reels paylaşımları için de tüm detayları eksiksiz şekilde uygulamak isterler. Bu videoları hazırlamak isteyen kişiler özellikle de video geçişleri ve geçiş efektleri gibi detaylara hakim olmalıdırlar. Böylelikle de son derecede dikkat çekici ve iyi reels videoları hazırlama imkanını elde edebilirler.

Bu videoları oluşturmak isteyen kişilerin belirli adımları uygulamaları gerekir. Söz konusu olan adımlar ise şu şekilde sıralanır;

  1. İnstagram uygulamasına giriş yapmak
  2. Ana sayfada yer alan İnstagram yazısının sağ kısmında bulunan artı kısmına ya da fotoğraf sembolüne tıklamak
  3. Açılan sayfa içerisinde reels seçeneğine tıklamak
  4. Bu alanda video çekme ya da galeri seçeneğine tıklamak
  5. Söz konusu olan alandan video hazırlayarak yayınlamak

İnstagram Reels Video Geçişleri Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması içerisinde reels video geçişleri yapmak isteyen kullanıcılar bunu nasıl yapacakları konusunu da merak ederler. Söz konusu geçişleri yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bir reels videosu hazırlaması gerekir. Telefonun galeri alanında yer alan videolar arasından arka arkaya seçimler yapılır. Bu seçimlerin yapılması ardından da ekranın alt kısmı yukarı doğru çekilir. Bu alan içerisinde pek çok farklı geçiş bulunur. İnstagram kullanıcıları bu geçişleri deneyerek en beğendikleri geçişler ile reels videoları hazırlayabilirler. Böylelikle de reels videolarının oldukça dikkat çekici bir hal almasını sağlayabilirler.

Hikayede Reels Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasının en sevilen özelliklerinden birisi de reels özellikleridir. Bu konuda pek çok kişi hikayede reels nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak ederler. Bu özellikten yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak paylaşmak istedikleri videoların sağ alt kısmında yer alan uçak simgesine tıklamaları gerekir. Daha sonrasında ise üst kısmında yer alan reels videosunu hikayeye ekle alanına tıklamaları yeterlidir. Bu kadar basit olan adımları uygulayan kullanıcılar, yayınlanan reels videolarını hikayelerine de paylaşabilirler. Böylelikle de istedikleri anlarda reels videolarının hikayelerinde de görünmesini sağlayabilirler.

İlginizi Çekebilir;  Fizy Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Yoruma kapalı.