Python Nasıl İndirilir?

Python nasıl indirilir? Sorusu özellikle yazılım dünyasına yeni atılacak kimselerin ve yazılım dillerinden biri olan Python dili öğrenmek isteyen kimselerin cevabını aradığı bir soru olmaktadır. Jenerik alanlara yüklenen verileri işlemek için kullanılır. Piyasada en çok kullanılan seri olmasına rağmen birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Web yazılımında ve oyun motoru olarak, özellikle büyük Django ve Pygame kütüphanelerinde kullanılır. Python nasıl kurulur? Aşama aşama olarak aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz;

YouTube video
  • Python’u yüklemek için python.org adresini ziyaret edin.
  • İndirme linkinden kullandığınız işletim sistemine uygun Python derleyicisini indirmeniz ve bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.
  • Yükleyici dosyasını çalıştırdıktan sonra, genel ekranda ” Add Python Python 3.7 to Path'” seçeneğini seçin.
  • Python’u kurduktan sonra, Python’un başarılı bir şekilde kurulup kurulmadığını kontrol edebiliriz.
  • Örneğin, Windows’ta cmd veya powershell komut satırı yardımcı programını kullanarak veya MacO’larda bir terminal programı kullanarak aşağıdaki komutu çalıştırın.
  • Komut, Python sürüm numarasını döndürürse, kurulum başarılı olmuştur.
  • Bilgisayarımızdaki Python sürüm numarası 3.7’dir.Form 4’te. Artık Python kodumuzu yazmaya başlayabiliriz.

Python Nasıl Öğrenilir?

Python nasıl öğrenilir? Merak ettiğiniz bir konuysa yazımızın bu kısmı tam size göre. Python programlama dilini öğrenmek için öncelikle temel işlevlerine hakim olmalısınız. Belirli görevleri gerçekleştirmek, listeler yapmak ve doğru algoritmaları oluşturmak için bilmeniz gereken birkaç şey var. Python bu anlamda kullanışlıdır, ancak bir programlama dili için en önemli şey algoritmadır.

Python öğrenmek için açık kaynaklı kitaplar ve öğreticiler var. Artık Youtube ve Udemy gibi birçok platformda yeni başlayanlar için öğreticiler var.

Python Nasıl İndirilir?
Python Nasıl İndirilir?

Python Uygulama Alanları

Python uygulama alanları açısından çoğu alana uygun bir programlama dilidir. Ancak işinize en uygun programlama dilini kullanmalısınız. Bunun temel nedeni daha etkili ürünlerin piyasaya sürülmesidir.

Python, veri analizi uygulamaları oluşturarak büyük verileri işlemek için kullanılır. Bu alanda temel bir altyapı sunmaktadır. Ancak bir programlama dili için kütüphaneler çok önemlidir. Python bunun için çok büyük kütüphanelere sahiptir ve ayrıca açık kaynaklıdır.

Python tıpkı diğer yazılım dilleriyle aynı olsa da kullanımı birçoğundan daha basittir.

Yoruma kapalı.