Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? Xiaomi marka telefonları yeni kullanmaya başlayanlar, bu soruyu sık sık sorar. Kapatma işlemleri şu gibi sebeplerden ötürü istenir;

  1. Animasyonlar doğru biçimde senkronize olmayabilir.
  2. Erişilebilirlik hizmetleri yeniden başlatma sırasında tanımlanamayabilir.
  3. Arka planda çalışan aplikasyon verileri senkronize olmayabilir.
  4. İnternette rastgele gecikmeler yaşanabilir.
  5. Video oynatıcı ya da müzik programları çalışmayı durdurabilir.
  6. Google Asistan gibi üçüncü taraf geliştirici başlatıcıları yüklenmeyebilir.
  7. Farklı başlatıcılar ile duvar kağıtları ayarlanamayabilir.
  8. Uygulamalar geç yüklenebilir.

Tüm bunların yanı sıra telefonlarda rastgele donmalar da olabilir. Miui optimizasyonu kapatma bu gibi nedenlerden ötürü düşünülür.

YouTube video

Miui Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?

Daha önce Xiaomi kullanmayanlar bu işlemleri zor bulabilir. Ancak ne yapacağınızı biliyorsanız oldukça kolaydır. Peki, Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? Bunun için öncelikle cihazın ayarlar bölümüne girmeniz gereklidir.

Buradan ek ayarlar açıldıktan sonra geliştirici ekranına gelinir. Burada aktif halde olan Miui optimizasyonu kaldırılır. Böylece tüm işlemler de biter. Eğer yukarıda yer alan maddelerdeki sorunları yaşıyorsanız, bu sayede bir son bulabilir. Ancak sorunlar hala devam ediyorsa bir teknik servise giderek problemi anlatabilir, yardım isteyebilirsiniz.

Miui Optimizasyonu Kapatma

Eğer tekrar açmaya karar verirseniz, tıpkı kaldırma gibi yapmanız gerekenler kolaydır. Yukarıda yer alan işlemleri takip etmeniz, sadece bu sefer aktif hale getirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir;  Lili Apk Neden Açılmıyor

Yoruma kapalı.