Macbook Program Silme

Macbook kullanıcıların kullanmak istemediği bazı programlar olabilir. Doğal olarak böyle bir durumda Macbook program silme yoluna başvurulması daha doğru olacaktır. Bu sayede Macbook program silmeyle istemediğiniz programları çok kolay bir şekilde kaldırmaya başlamış olacaksınız.

Macbook Program Silme
Macbook Program Silme

Macbook program silme için birkaç izlemeniz gereken adımlar bulunuyor. Bu adımları sırasıyla belirtmemiz gerekirse şöyledir;

  • Macbook uygulamaları silmek için Finder kullanabilirsiniz
  • Finder üzerinden program kaldırma yapacağınızdan dolayı programa giriş yapmaya başlayabilirsiniz
  • Kaldırmak istediğiniz uygulamaya tıklayarak çöp tuşuna taşıyabilirsiniz

İstediğiniz programları üzerine tıklama yaptıktan sonra kolayca çöp bölümüne taşımanız mümkündür. Böyle bir yol izlediğiniz zaman program kaldırma işlemi yapılacaktır. Böylelikle cihaz hafızasını dolduran ve yer kaplayan programlar varsa da silme işlemi ile daha fazla alan açılması sağlanmış olacaktır.

Mac Yüklenen Programlar Nerede?

Mac de pek çok program yüklemesi yapılırken, yüklenen programların nerede olduğu da son zamanda bir hayli sorulmaya başlanmıştır. Öyle ki programlara erişmek isteyen kullanıcılar Macbook da programların nerede olduğunu hızlı şekilde öğrenmek ister Bu sebeple Mac yüklenen programlar nerede sorusu çok fazla sorulmaya başlanır. Mac de yer alan uygulamaları bir an evvel görüntülemek istiyorsanız o halde hemen Docta bulunan Launchpad bölümüne gelmeniz gerekiyor. Bu kısma geldiğiniz zaman yüklü olan pek çok uygulamaları sorunsuz bir şekilde görüntülemeye başlamış olacaksınız.

Yüklenmiş olan uygulamaları açmak istiyorsanız o halde Doc tıklama yaparak yüklü olan uygulamaların bir an önce kolay şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz. Doc simgesinin hemen yan bölümünde yer alan Launchpad aracılığı ile artık hangi uygulamaların yüklü olduğu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Macbook Uygulamaları Tamamen Kaldırma

Macbook içerisinde yüklü olan uygulamaları tamamen kaldırmanız mümkündür. Eğer ki daha önce yüklenmiş olan ya da yükleyip artık kullanmak istemediğiniz uygulamalar varsa kolay şekilde silme işlemi yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz silme işlemleri sonrasında cihazınızda çok daha fazla yer açılmış olacak. Doğal olarak depolama alanı çok daha fazla genişlemeye başlayacağından dolayı kasma ve benzeri sorunların yaşanması önlenir. Macbook daha hızlı bir şekilde çalışır.

İlginizi Çekebilir;  Para Kazandıran Uygulamalar           

Yoruma kapalı.