Kombi Nasıl Ayarlanır?

 Kombi nasıl ayarlanır konusu ile ilgili olarak bir takım sorularınız varsa ilk önce kombinizin kontrol edilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz. Eğer ki kombiyi ilk defa çalıştıracak olursanız bunun için öncelikle su basınç ayarında Herhangi bir sorun teşkil eden bir durumun meydana gelip gelmediğini anlamanız gerekir. Neden diye soracak olursanız çünkü özellikle de uzun bir süre kullanılmamış olan kombiler için bar ayarının kaymış olması son derece sık bir şekilde karşı karşıya kaldığımız bir durum olarak karşımıza çıkar.

Kombi Nasıl Ayarlanır?
Kombi Nasıl Ayarlanır?

 Yaz aylarından kış aylarına geçtiğimiz zaman zarflarında genel olarak kombileri açmak için tuşa bastığımız zaman bar ayarında bir değişiklik söz konusu olduğunu görebiliriz. Kombilerin markadan markaya değişkenlik göstermesi aynı şekilde çalışmadıkları anlamına gelmez ve mantık her zaman için aynıdır. Bu sebepten dolayı da gerekli olan kontroller yapıldıktan sonra birtakım ayarların yapılması için harekete geçmek gerekli olacaktır.

 Kombinizin markası ne olursa olsun ilk başta su basınç bar ayarını kontrol edip daha sonra gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekli olacaktır. Gaz vananız açık değilse zaten kombinizin de çalışması söz konusu olamaz. Kombinizin su basınç ayarında herhangi bir problem söz konusu değilse ilk başta kombiyi tam olarak çalıştırmak üzere şalterin açık olup olmadığına da dikkat etmenizde fayda vardır.

 Kombinin şalteri direkt olarak kombinin üzerinde ya da yan tarafında yer alır. Buradan şalteri çalıştırdığınız zaman bir süre güç düğmesine basılı tutarak kombinizi resetleyebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz sıcaklık seviyesine ayarlamak için zaten küçük bir ekranda tuşlar ve numaralar yer alacaktır. Bu numaralar bazı kombilerde dokunmatik olarak yer alır bazılarında ise manuel bir şekilde çevirmeli olarak yapılabilir.

 Kombi Su Basınç Barı Kaç Olmalı?

 Kombi su basınç barı kaç olmalı sorusunu cevaplamak için 1,5 olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu gösterge 1,5 altıda düşüyorsa su basınç ayarında bir problem var demektir.

 Kombi Ayarı Kaç Derece Olmalı?

 Kombi ayarı kaç derece olmalı konusu ile ilgili olarak da 50 ya da 55 dereceden söz etmek gerekir. Ancak kesinlikle 55 dereceyi geçmemesi gerekir ve özellikle yoğuşmalı kombilerde 50 derecenin üzerine çıkmış olan bir ısı ayarında yoğuşma oranı düşecektir.

Yoruma kapalı.