Hangfire Nedir?

Hangfire nedir, background işlemlerin arka planda sorunsuz şekilde yürütülmesini sağlayan bir bakıma kütüphane olduğu söylenebilir. Bu işlemlerin çok kolay şekilde hem yönetilip hem de yürütülmesini sağlayan bir tooldur. Arka planda işlemeye devam edecek olan bazı işlemler olabilir. Doğal olarak böyle bir durumda hangfire’yle arka plandaki işlerin belirli bir düzen halinde hala daha çalışır bir halde olması mümkün oluyor. Açık kaynak kodlu bir kütüphane olurken, arka plan işlerini düzene koymaya yardımcı olur.

Hangfire Nedir?
Hangfire Nedir?

Hangfire Neden Kullanılır?

Hangfire neden kullanılır kısmına geldiğimiz zaman arka planda çalışmasını istediğimiz bazı işler olabilir. Hal böyle olunca da arka plandaki çalışmayı hala daha sürdürebilir bir hale getirmeye yardımcı olacak açık kaynak kodlu bir kütüphaneye ihtiyaç duyulmaktadır. İşte tam böyle bir esnada ön plana çıkan Hangfire aracılığı ile arka planda yapılması gereken her bir işlerinde kolay şekilde yapılmasına yardımcı olunur. Bu açık kaynak kodun Open source olarak geliştirilmiş olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca göstermiş olduğu etkili bir görevi sayesinde artık arka planda da hala daha işleyiş devam ediyor olacaktır.

Hangfire Kullanımı

Hangfire kullanımı arka plan işleri yürütülmesi amacıyla başvurulan yollardan biridir. Bu sayede arka plan işlerinde yönetilmesine en iyi şekilde yardımcı olur. Kullanımı oldukça kolay olduğundan dolayı doğal olarak kullanımı ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmaz. Tam aksine oldukça pratik bir şekilde kullanmaya başlayarak arka plan işlerinin bir an önce yerine getirilmesini sağlamaya başlamış olacaksınız.

Hangfire özellikle ASP.net uygulamalarında meydana gelen sorunların en hızlı şekilde çözümünü sağlama konusunda etkilidir. Öyle ki olası bir yaşanacak problemler her ne kadar ortaya çıkmış olsa bile arka planda düzenli bir şekilde çalışmasına devam edecek olduğundan dolayı sorun yaşanmamış olur. Uygulamalar ile ilgili olarak meydana gelebilecek olası aksamaların en hızlı şekilde giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede en ufak bir sorun ile karşı karşıya kalmadan işleyişin aktif bir şekilde sürdürebilir olmasını sağlamaya başlamanız mümkün olur. Arka plan işleri veri tabanında tutulmasından dolayı güvenlidir.

İlginizi Çekebilir;  Instagram 5000 Takipçi Hilesi Ücretsiz

Yoruma kapalı.