Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

 Gaz ayarı nasıl yapılır? LPG regülatörünün alt tarafında yer alan üst limit vanası ile ilgili bir takım yapılması gereken şeylerden söz edilerek cevaplanabilir. Eğer ki gaz ayarı yapmak istiyorsanız bu noktada vananın üst limitini sonuna kadar açmanız gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra aracı tekrar çalıştırmak gerekir. Eğer ki bu noktada araç çalışmıyorsa loranti ayarı gevşemiş olduğu düşünülerek bu vida sıkılabilir. Ancak şimdiden söylemek gerekir ki bu vidanın biraz fazla sıkılması gerekiyor ve bir tur sıktıktan sonra tekrar bir kontrolden geçirmek faydalı olacaktır.

Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?
Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

 Gaz ayarı yapmak için rölanti vanasının aşırı derecede sıkışmış olduğunu da düşünerek bunun tam tersi bir şekilde gevşetme işleminin de yapılması söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da ilk başta lorenti ayarının tamamlanmış olması ve burada herhangi bir sorunun kalmamış olması gerekiyor.

 LPG Gaz Ayarı Nedir?

 LPG gaz ayarı nedir? Bu konu direkt olarak aracın benzindeki fabrikasyon yakıt ve hava karışımı oranlarının okunması ile açıklanabilir ve seyir halinde aracın devam etmesine olanak tanır diyebiliriz. Yani bu durumda LPG ile çalışan bir araç için gaz ayarının yapılmamış olması bu durumda komple bir eksiklik haline gelir ve aracın ilerlemesi açısından herhangi bir uygun koşul yaratmamış olur.

 Gaz Ayarı Düşükse Ne Olur?

 Gaz ayarı düşükse ne olur sorusuna direkt olarak aracın çekişten düşmesine sebep olacağını söyleyerek cevap verebiliriz. Bu durumda bujilerin de zamansız bir şekilde ateşleme yapacak olması motorun tekmelemesine de sebep olur sonuç olarak da çekişten düşme durumu ortaya çıkar.

 Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır?

 Rölanti ayarı nasıl yapılır konusunda da bir takım şeyler öğrenmek isteyen kişiler için burada bir vida olduğunu ve daha doğrusu bunun bir kontra somonu olarak yer aldığını belirterek bir aydınlatma yapabiliriz. Aynı zamanda rölanti ayarının yapılması gaz ayarının da yapılması anlamına geliyor ve bu noktada yakıt karışımını zenginleştirmek ve doğru bir işlem yapmak amacıyla rölanti vidasının saat yönünde çevrilmesi gerekli olacaktır diyebiliriz. Tam tersi bir durumun da gelişmesi mümkündür böyle olunca da saat yönünün tersine çevrilebilir.

İlginizi Çekebilir;  Super Vpn Premium Apk

Yoruma kapalı.