Eski Arçelik No Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?

 Eski Arçelik No Frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır? Arçelik NoFrost buzdolapları için genel olarak bir ayardan söz etmek istiyorsak eski buzdolapları ile yeni buzdolaplarının günümüzde son derece farklı bir takım özelliklere sahip olması göz önünde bulundurulabilir. Ancak bütün bunlara rağmen herhangi bir ayarlama yapılacaksa sistem aynı şekilde ilerler ve bu sebepten dolayı da pek çok kişi son derece kolay bir şekilde buzdolabı ayarını yapabilir.

Eski Arçelik No Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?
Eski Arçelik No Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır?

 Arçelik buzdolabı için bir soğutma ayarı yapmak istiyorsanız bunu buzdolabınız içerisinde genellikle de yan tarafta yer alan bölmeden yapabilirsiniz. Buzdolabının iç kısmında yer alan bu bölgede genellikle çevirmeli bir tuş olur ve 1 ile 5 arasında sayılar verilmiştir. Arçelik no frost buzdolabının soğutma ayarını yapabilmek üzere 5’ten 1’e ya da 1’den 5’e doğru bu düğmeyi çevirmek yeterli olacaktır.

 Arçelik No Frost Buzdolabı Yaz ve Kış Ayarları Nasıl Yapılır?

 Arçelik no frost buzdolabı yaz ve kış ayarları nasıl yapılır diye bir soru sormak gerekirse bu noktada yazın farklı kışın ise hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösteren farklı ayarlamalardan söz etmek mümkün olabiliyor.

 Eğer ki yaz aylarında iseniz genel olarak +2 ile 5 derecelik bir ısı ihtiyacından söz etmek mümkün olacaktır. Yaz ayları için buzdolabında yer alan besin maddelerinin korunması biraz daha zor olacağı için ısının biraz düşürülmesi son derece büyük bir önem taşır. Kış aylarında ise bu ısının biraz daha düşürülmesi gerekli olacaktır.

 Arçelik NoFrost buzdolabı kışın kaç derece olmalı diye soracak olursanız da 5 ile 8 derecelik bir derecenin belirlenmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda kışın biraz daha tasarruflu bir çalışma söz konusu olacaktır ve Arçelik NoFrost buzdolabı için buzluk kısmının yani No Frost olan bölümünde belli bir ayarda olmazsa son derece büyük bir önem taşır. Genel olarak bu kısımda 4 ile -20 derecelik bir ısıdan söz etmek mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Gürcistan Elektronik Sitesi

 No frost buzdolabı neden soğutmaz diye soracak olursanız da mutlaka buzdolabınızın kapısının tam olarak kapatıldığından emin olmanız ve ayarlarının yaz mı kış mı olduğuna dikkat etmeniz gerekli olacaktır.

Yoruma kapalı.