Dokunmatik Saat Nasıl Ayarlanır

Dokunmatik saat nasıl ayarlanır sorusu ile son dönemlerde bu tür saatlerin kullanımının artış göstermesiyle birlikte çok fazla karşı karşıya kalmaktayız. Geçmişte manuel bir şekilde ayarlaması yapılan saatler, direkt olarak elle ayarlanabiliyordu. Ancak artık teknolojinin de katkılarıyla saatler son derece karmaşık bir hal almış durumda.

Dokunmatik bir saat için sadece saati göstermesi söz konusu olmaz ve bu sebepten dolayı da çok farklı bir takım kriterler de göz önünde bulundurulmak durumundadır. Mesela ekran üzerinde hava ısısı, uyku performansı ölçümü, adımsayar, sağlık takibi ya da nabız ölçme gibi bir takım farklı özellikler de mevcuttur. Bütün bunların ayarını yapmak için bir takım işlemler yapmak gerekli olacaktır.

Dokunmatik Saat Nasıl Ayarlanır
Dokunmatik Saat Nasıl Ayarlanır

Ekran Saati Nasıl Ayarlanır?

Ekran saati nasıl ayarlanır? Bir dijital saat ayarlaması yapabilmek için ilk önce bu saatin ayarlar kısmına girmek gerekli olacaktır. Eğer ki bu işi cep telefonu ya da bir tablet üzerinden yapmak istiyorsanız bunun için saati bulmanız gerekli olacaktır. Böylece ekran saati ayarlaması yapılabilir.

Ekrandaki saat için ilk önce boş bir alana dokunmak gerekir. Bu alana parmağınızı koyup dokunmatik bir şekilde bekledikten sonra widgetler karşınıza çıkacaktır. Saat sembolü gördüğünüz widgedi seçerek dokunun. Saati ana ekrana doğru sürükledikten sonra saati ayarlamaya geçebilirsiniz.

Akıllı Saat Nasıl Aktif Edilir?

Akıllı saat nasıl aktif edilir? Akıllı saati telefonunuzla eşleştirerek bir ayarlama yapmanız gerekir. Bunun için de Bletooth’unuzun açık olması ve telefonunuzu görmesi gerekir. Bu esnada karşınıza bir eşleşme ekranı çıkacak. Akıllı saat ile cep telefonunuzun eşleşmesi için bir süre beklemeniz gerekecek. Karşınıza çıkacak olan eşleşme ekranında gösterilen çubuğun tam olarak dolması gerekli olacak. Eğer ki bu ekrandaki gösterge tam olarak dolmadan bağlantıyı kopartırsanız saat cep telefonunuzla eşleşemez.

İlginizi Çekebilir;  Airpods Seri No Sorgulama

Akıllı saatiniz ile cep telefonunuz arasındaki bu eşleşme tam olarak son bulduğu zaman zaten bu sırada size bir uyarı gelecektir. Saatiniz ya da telefonunuz bir uyarı verir. Bu işlem tamamlandıktan sonra bunu sonlandırmak üzere güç tuşuna dokunmanız gerekir.

Yoruma kapalı.