Cihazsız Define Bulma

 Cihazsız define bulma farklı yöntemlerle yapılabilecek bir işlemdir. Ancak bunun için bir takım farklı yöntemlerle ilgili fikir sahibi olmak ve bilinçli bir şekilde define araması yapmak her zaman için son derece büyük bir önem taşır. Günümüzde daha çok detektörlerle define araması yapılıyor ama cihaz kullanmadan define bulma çabasına giren kişiler için bir takım farklı yöntemlerden de söz etmek mümkün olacaktır. Bu yöntemlerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılsa da çok farklı pek çok yöntemin define aramak için kullanıldığını görüyoruz. Çünkü sonuç olarak define bulmak için kullanılan cihazlar oldukça pahalı gelebilir ve bunun için bir takım farklı yöntemler araştırılabilir.

Cihazsız Define Bulma
Cihazsız Define Bulma

 İşaretlerle Define Bulma

 İşaretlerle define bulma ile ilgili olarak ilk başta bir takım işaretlerin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. Eğer ki bunun için elinizde bir harita varsa ya da defineye dair bir takım bilgiler söz konusu ise bu noktada karşınıza bir takım ölçü birimleri çıkacaktır.

 Dirsek, arşın ya da kulaç gibi bir takım eski uzunluk birimleri ve ölçüler define için verilmiş olabilir. Sonuç olarak çok eskiden kalma bir şey arıyorsunuz ve bunun için eski uzunluk birimleri kullanılmış olacaktır.

 Çubuk ve Ağaç Dallarıyla Define Bulma

 Çubuk ve ağaç dallarıyla define bulma aslına bakacak olursanız çok zor bir iştir. Son derece ciddi bir uzmanlık alanı olarak görülür ve bu işin eğitimleri vardır.

 Ağaç dalı kullanarak define arama çoğu zaman bilinçsiz bir şekilde yapıldığı için pek fazla verim alınamaz. Ancak bu işi gerçekten bilen biri yaparsa ve doğru şekilde ağaç dallarını kullanırsa define bulma şansı olabilir. Ucu çatallı bir ağaç dalının define bölgesinde definenin bulunduğu yerde eğilmesi orada paralel bir şekilde tutulunca mümkün olabilir. Bu şekilde define bulan pek çok kişi olduğundan da söz etmek mümkün olacaktır. Ama ciddi anlamda bu konuda bilgi sahibi olunması son derece büyük bir önem taşır.

İlginizi Çekebilir;  Mail Adresi Sorgulama

 Bazı kişilerin hocayla define bulma gibi bir yöntemi de vardır ama bunun bilimsel bir şekilde hiçbir kanıtı yoktur.

Yoruma kapalı.