Buzdolabı Derecesi Nasıl Ayarlanır?

 Buzdolabı derecesi nasıl ayarlanır? Buzdolabı için belli bir sıcaklık oranı söz konusu olacaktır ve bu eşyaların genellikle arka taraflarında yer alan bir ısı kontrol aracı oluyor. Buzdolabı için ısı ayarının doğru bir şekilde yapılması son derece büyük bir önem taşır ve yiyeceklerin bozulmaması açısından belli bir derecenin altına düşmemesi çok önemli olacaktır. Genel olarak bu ısının kontrolü sağlanmalı ve mevsimden mevsime de değişkenlik gösteren bir sistemle çalıştırılmalıdır.

 Buzdolabı için belli bir çalışma derecesi yaz aylarında farklı ya da kış aylarında biraz daha farklı derecelerde olsa da bunu kendinize göre ayarlama şansınız olacaktır. Genel olarak kullanılan ortalama ısı için 4 derece ya da 2 santigrat derece gibi bir takım dereceler söz konusu olabilir ama daha soğuk bir yerde yaşıyorsanız biraz daha sıcak bir ısı ayarına getirmek de mümkün olacaktır.

Buzdolabı Derecesi Nasıl Ayarlanır?
Buzdolabı Derecesi Nasıl Ayarlanır?

 Buzdolaplarının arka kısmında ya da genel olarak iç kısmının yan taraflarında yer alan bir ıslık kontrol bölgesi vardır. Kimi buzdolapları için bu bölmeler dokunmatik bir şekilde de ayarlanabilirken bazılarında ise manuel olarak ya çevirmeli ya da tuşlara basarak ayarlanabilir. Bu sebepten dolayı da yeni bir buzdolabı almışsanız ilk bakacağınız şey her zaman için ayar fonksiyonunun nereden yapıldığı olacaktır.

 Buzdolabı Derecesi Kaç Olmalıdır?

 Buzdolabı derecesi kaç olmalıdır diye soracak olursanız bu genel olarak buzdolabına göre de bir takım durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer ki buzdolabınız dijital bir buzdolabı ise derecesinin  +4 ya da -18 aralığında ayarlanması gerekir.

 Buzdolabının buzluk derecesi için genel olarak -18 tercih edilmelidir geniş olan alt kısım için ise +4 derece gibi bir ayardan söz etmek mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Merkezi Sistem Uydu Diseqc Ayarları

 Buzdolabı Çok Soğutuyor Ne Yapmalıyım?

 Buzdolabı çok soğutuyor ne yapmalıyım diye bir soru soruyorsanız muhtemelen buzdolabınızın ayarını bozmuşsunuz demektir. Ya da çok fazla soğuk bir hava şartı söz konusu ise buzdolabınızın ayarının biraz olsun düşürülmesinin doğru olacağını düşünebiliriz.

 Bu noktada buzdolabının içerisindeki yiyeceklerin dolabın çok fazla dibine konulmuş olmasının da son derece büyük bir etkisi olduğunu belirtmek zorundayız. Çünkü bu tip bir durum söz konusu olduğu zaman soğuk hava dağılımı da gerçekleşemez ve yiyecekler buzdolabının içerisinde donabilir.

Yoruma kapalı.