Avans Ayarı Nasıl Yapılır?

 Avans ayarı nasıl yapılır konusunda genel olarak motor ile ilgili bir durum söz konusu olacaktır. Çünkü bir motorun aracı hareket ettirebilmesi için bir avans ayarı ile sistematik bir şekilde düzenlenmesi gerekir. Bu sebepten dolayı da avans ayarı yapılabilmesi amacıyla buji değişimi ve piston gibi bir takım değişiklikler yapılması gerekli olacaktır.

 Avans ayarı bir kişinin tek başına yapabileceği bir ayar değildir ve ustalık gerektirir. Eğer ki bu konuda bilgi sahibi olmayan bir kişi avans ayarı yapmaya çalışırsa bu durum daha fazla bir bozukluğa sebep olabilir. Motorla ilgili bir şey olduğu için de motorun yanması ya da bir takım farklı sonuçların istenmeyen durumların ortaya çıkması muhtemel bir sonuç olarak karşımıza çıkacaktır.

Avans Ayarı Nasıl Yapılır?
Avans Ayarı Nasıl Yapılır?

 Avans Ayarı Nedir?

 Avans ayarı nedir konusunda en açık ve net bir şekilde açıklama yapmak gerekirse yakıt ve hava karışımının doğru bir şekilde belli seviyede verimli olarak yanması anlamına gelir diyebiliriz. Yakıt hava karışımının içerisinde belli bir süre yanar ve bu yanma işlemi için ideal bir süre dışına çıkılırsa birtakım sorunlar meydana gelecektir. İşte tam olarak da bu sebepten dolayı avans ayarı bir otomobil için son derece büyük bir önem taşır ve buna sürekli bir şekilde dikkat edilmesi gerekir. Belirli dönemlerde kontroller yapılarak avans ayarının doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı tespit edilmek zorundadır.

 Avans Ayarı Yüksek Olursa Ne Olur?

 Avans ayarı yüksek olursa ne olur konusu ile ilgili olarak da bir yorum yapmak gerekirse ateşleme sisteminin verimliliği açısından bir durum değerlendirmesi yapmak gerekli olacaktır. Eğer ki avans ayarı yüksek olursa motorda yanma meydana gelebilir ve bu yanma çok büyük bir zarara yol açar.

İlginizi Çekebilir;  İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

 Avans ayarının aynı şekilde daha da düşük olması da bir takım sorunlara yol açar Bu sefer de aracın yeteri kadar yakıt ile hava karışımı içerisinde yanmaması durumu ortaya çıkar. Bu durumda da araç çalışmamış olur ve ayarın düzgün yapılması için son derece büyük bir dikkat gerektirir.

Yoruma kapalı.