Autocad Sistem Gereksinimleri

Autocad Sistem Gereksinimleri – AutoCAD programını sorunsuz bir şekilde kullanabilmek ve ağır projelerde dahi kasma ve kapanma gibi ciddi sorunlar yaşamamak adına, Autocad sistem gereksinimleri hususunda en azından minimum gereklilikleri karşılayan bir bilgisayar sistemine sahip olmak gerekmektedir.

YouTube video

Özellikle AutoCAD sistem gereksinimleri 2023 yılında bu programı kullanan veya kullanmak isteyen kişiler tarafından bir hayli merak edilirken, kişilerin sahip olduğu bilgisayarlarının teknik özellikleri ne kadar yüksekse, bu programı kullanırken o kadar çok verim alabilmek mümkündür.

Autocad sistem gereksinimleri ekran kartı, işletim sistemi, işlemci, bellek, ekran çözünürlüğü ve depolama gibi hususları kapsarken, AutoCAD minimum sistem gereksinimleri şöyledir;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 ve üstü
  • Minimum Depolama Alanı: 6 GB
  • İşlemci: 3+ GHZ
  • Ekran Çözünürlüğü: 1920 x 1080
  • Bellek: 16 GB ve üstü
Autocad Sistem Gereksinimleri
Autocad Sistem Gereksinimleri

İçindekiler

Autocad Nedir?

Autocad nedir? Sorusu, pek çok kişinin duyduğu veya karşılaştığı bir program olan Autocad’i merak eden ve bu program hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça sık sorulan sorulardan biridir.

Autocad, Autodesk tarafından 1980 yılında yayınlanan ve ilk sürümünün ardından günümüze kadar gelişerek gelen bir tasarım uygulamasıdır. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan tasarım programlarından biri olarak Corel Draw ve Adobe Photoshop gibi diğer rakiplerine göre daha farklı bir yapıya sahip olarak dikkat çekmektedir.

Hem 2D hem de 3D tasarımlar için kullanıcılara harika imkanlar sunan ama üzerinde uzmanlık gerektiren bir tasarım uygulamasıdır.

 

İlginizi Çekebilir;  Favicon Nedir?

Yoruma kapalı.