Antimalware Service Executable Kapatma

Antimalware  Service Executable kapatma, özellikle bilgisayarlarında yoğun bir güç harcayarak bilgisayar performansını etkileyen bu servisi kapatarak Antimalware Service Executable RAM kullanımı sorununun önüne geçmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir.

YouTube video

Bu hususta öncelikle Antimalware Service Executable nedir? Sorusuna yanıt verilecek olursa; Bu servis, bilgisayarınızda yer alan ve bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan koruyan Windows Defender programının bir arka plan servisidir ve bilgisayarda zararlı bir yazılımın veya dosyanın olup olmadığını kontrol etmektedir.

Bu nedenle de bu servisin çalıştırılması kapatılmaması halinde sürekli olarak çalışmaktadır. Antimalware Service Executable kapatma işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler, bunu şu iki seçenekle gerçekleştirebilmektedir;

  • İlk olarak Windows Defender programına girip ayarlar kısmından bildirimleri kapatabilirsiniz.
  • Diğer bir seçenek ise Regedit üzerinden DisableAntiSpyware değerini 1 yapmaktır. Bunun için sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, Policies, Microsoft, Windows Defender adımları ile yeni dword(32) değeri için DisableAntiSpyware oluşturup ve değeri 1 yaparak bu arka plan hizmetini kapatabilirsiniz.
Antimalware Service Executable Kapatma
Antimalware Service Executable Kapatma

Antimalware Service Executable Kapatılırsa Ne Olur?

Antimalware Service Executable kapatılırsa ne olur? Sorusuna yanıt olarak; Bir antivirüs programı olan Windows Defender programının arka plan servislerinden biri olan Antimalware Service Executable’ın kapatılması durumunda, bilgisayarınız kötü amaçlı ve casus yazılımlara karşı korunmasız bir hale gelmektedir.

Bu nedenle de kapatılması önerilmemekte, bilgisayarda zararlı bir yazılımın tespit edilmesini ve sizlere bildirilmesini sağlayan bu servis kapatıldığında bilgisayarınız saldırılara karşı savunmasız hale gelmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Photoshop Arka Plan Silme

Yoruma kapalı.